Znajdź: pętla indukcyjna i Pacjenci pacjentom laureatami Funduszu Sektora 3.0

Znamy laureatów tegorocznej edycji Funduszu Sektora 3.0, programu, w ramach którego inwestujemy w tworzenie produktów wpisujących się w ideę „Tech for good”. Pomysły Znajdź: pętla indukcyjna i Pacjenci pacjentom, stworzone przez zespoły z Fundacji Kultury bez Barier i Fundacji Ludzie i Medycyna, otrzymały pierwsze pieniądze, które mogą wykorzystać do stworzenia prototypów.

Fundusz Sektora 3.0 wspiera tworzenie nowych narzędzi cyfrowych, które mają za zadanie wyjść naprzeciw ważnym wyzwaniom i problemom społecznym. W tym roku w ramach programu nad swoimi rozwiązaniami pracowało 10 niezwykle zaangażowanych i pilnych zespołów. Ponieważ start tegorocznej edycji zbiegł się w czasie z epidemią koronawirusa, cały kompleksowy cykl szkoleń i doradztwa zorganizowaliśmy z powodzeniem w przestrzeni online.

Do kolejnego etapu Funduszu Sektora 3.0 przeszły zespoły z Fundacji Kultury bez Barier i Fundacji Ludzie i Medycyna. Decyzją komisji ekspertów z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Orange, Netguru, Deloitte Digital oraz Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, przekażemy im pierwsze środki finansowe, które będą mogli wykorzystać na rozwój swojego pomysłu i przygotowanie pierwszego prototypu narzędzia.

Wysokość dofinansowania:

  • Fundacja Kultury Bez Barier: Znajdź: pętla indukcyjna – 20 000 PLN
  • Fundacja Ludzie i Medycyna: Pacjenci pacjentom – 30 000 PLN

Znajdź: pętla indukcyjna – pierwsza w Polsce interaktywna baza miejsc i wydarzeń z pętlą indukcyjną. Dzięki aplikacji wszystkie zainteresowane osoby (użytkownicy aparatów słuchowych/implantów ślimakowych, właściciele pętli (np. przychodnie, urzędy, instytucje kultury, dworce, punkty obsługi klienta itp., realizatorzy wymogów dot. Ustawy o zapewnieniu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami) w jednym miejscu będą mogły znaleźć kompletne informacje o pętli indukcyjnej.

Pacjenci pacjentom – darmowa aplikacja do mentoringu w chorobie. Odbiorcami są osoby chorujące chronicznie, np. na cukrzycę, choroby metaboliczne, raka. Pacjenci tuż po diagnozie mogą nawiązać relację 1:1 z doświadczonymi pacjentami, inaczej partnerami zdrowienia. Ich rolą jest towarzyszenie, nie udzielanie rad. W aplikacji można dzielić się wsparciem emocjonalnym (otwarta rozmowa, brak oceny) i instrumentalnym (zdrowe nawyki, pomoc w dotarciu do rzetelnych informacji). Twórcy marzą, aby nikt, kto dostaje trudną diagnozę, nie pozostał z nią sam.

Gratulujemy wszystkim zespołom biorącym udział w procesie inkubacji Funduszu, a laureatom życzymy powodzenia w dalszej pracy nad swoimi pomysłami. Wierzymy, że już wkrótce będą niosły realną pomoc pacjentom i osobom z niedosłuchem.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Funduszu znajduje się na blogu Sektora 3.0.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program inkubacyjny Funduszu Sektora 3.0 wspierają partnerzy Orange, Netguru, Google for Startups, Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji, Ladies that UX oraz gerere.