Link do przyszłości - ponad 300 spotkań za nami, nowa edycja projektu już od września!

Od 5 listopada do 15 kwietnia w całej Polsce w bibliotekach, szkołach, Ochotniczych Hufcach Pracy i innych instytucjach z małych miejscowości odbyło się ponad 300 spotkań z młodymi i inspirującymi przedstawicielami zawodów, w których ważną rolę odgrywają nowe technologie. Wzięło w nich udział ponad 10 tysięcy uczniów szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów. 

link1 link2 link3

Uczestnicy spotkań mogli porozmawiać z profesjonalistami, poznać ich drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w ich pracy odgrywają nowe technologie. Poznawali także zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości i uczestniczyli w quizie, dzięki któremu mogli zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Aż 97% uczestników spotkań oceniło je pozytywnie, zaś 4 na 5 młodych osób potwierdziło, że dzięki nim wie więcej o różnych zawodach, roli nowych technologii w pracy zawodowej, czego się uczyć i jaki zawód wybrać.

Gośćmi spotkań było 26 profesjonalistów i profesjonalistek z całej Polski. Wśród nich znaleźli się m.in. artysta/grafik komputerowy projektujący książki i prasę, dziennikarz i założyciel serwisu muzycznego, programista aplikacji mobilnych czy założycielka społeczności kobiet kochających nowe technologie. Dla uczestników spotkań udostępnione zostały m.in. baza wiedzy i narzędzia online, kanał YouTube oraz profil na Facebooku.

Organizatorzy i młodzi uczestnicy spotkań mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszą relację. Pełną listę zwycięzców i wyróżnionych zamieściliśmy na stronie internetowej projektu: http://linkdoprzyszlosci.pl/dla-uczestnikow/

300 spotkań za nami, konkurs rozstrzygnięty, pierwsza edycja projektu została zakończona. Mamy jednak dobrą wiadomość – projekt będzie kontynuowany już od września tego roku!

Pondato, „Link do przyszłości” został doceniony przez Institute for Prospective Technological Studies (IPTS), instytucję naukowo-badawczą Komisji Europejskiej i jako jedyny w Polsce oraz jeden z pięciu w Europie został zakwalifikowany do udziału w prestiżowym ogólnoeuropejskim badaniu MIREIA, którego celem jest przetestowanie nowej unijnej metodyki badania projektów związanych z rozwojem społeczeństwa informacyjnego, a także uzyskał wsparcie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej (SDSiZRP).