Konferencja Sektor 3.0 coraz bliżej. Znamy już wszystkie szczegóły, rejestracja zakończona.

Jak za pomocą nowoczesnych technologii opowiedzieć o misji organizacji pozarządowej? Jak zrobić dobry wideocast? Jakie są najnowocześniejsze darmowe rozwiązania mobilne? Już 21 i 22 maja, przedstawiciele organizacji pozarządowych z całej Polski spotkają się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik podczas konferencji „Sektor 3.0”.

* W ciągu zaledwie 4 dni na konferencję zgłosiło się 300 osób! W związku z tym rejestracja została już zakończona.

Pierwszy dzień wypełnią prelekcje i seminaria i pokazy technologii w Centrum Nauki Kopernik, będą też goście zagraniczni – ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Wśród nich między innymi Ian Clifford, który opowie o budowaniu wirtualnych zespołów. Uroczystego otwarcia konferencji dokona Michał Boni- Minister Administracji i Cyfryzacji. W części seminaryjnej przewidziano osiem specjalistycznych tematów. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli również zwiedzić Centrum, a międzyczasie sprawdzić, jak działają nowoczesne urządzenia – drukarki 3D czy Kinnecty – czekające w części wystawienniczej konferencji.

Drugiego dnia uczestnicy przyjrzą się pracy wybranych ośmiu organizacji i partnerów technologicznych konferencji – swoje siedziby dla przedstawicieli trzeciego sektora otworzą miedzy innymi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Centrum Cyfrowe, Intel czy Orange. Częścią Konferencji będzie również „NGO Connection Day”, do tej pory organizowany przez – Microsoft.

Informacje o konferencji można śledzić na:

www.sektor3-0.pl 
http://www.facebook.com/konferencja.sektor3.0

„Sektor 3.0” to jeden z elementów programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe Technologie Lokalnie”. Program prowadzi od 2012 roku Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego celem jest mobilizacja organizacji pozarządowych do bardziej intensywnego korzystania w swojej codziennej pracy z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Partnerem głównym Sektora jest Microsoft, a technologicznie wspiera nas Orange i Intel. Partnerami instytucjonalnymi są Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i Centrum Nauki Kopernik.