Zapraszamy na spotkanie o dialogu!

Jak dialog może pomóc w budowaniu społeczności? Czy pomaga przeciwdziałać dezinformacji? Jak zapraszać do niego w sytuacji konfliktu i dużej polaryzacji? Zapraszamy osoby zainteresowane i praktykujące dialog na dwudniowe spotkanie projektu “Jak rozmawiać?” Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej” w dn. 18-19 marca br. w Warszawie.

 

Podczas dwudniowego wydarzenia stworzymy przestrzeń do:

  • posłuchania o doświadczeniach projektu „Jak rozmawiać?” i podzielenia się doświadczeniami własnych działań na rzecz dialogu,
  • rozmów dialogowych (według zasad, na które się umówimy): o tym, gdzie dialog w Polsce jest dziś i co zrobić, by było go więcej,
  • inspiracji planowanych i nieplanowanych: w ramach planowanych Christiane Seehausen z Nansen Center for Peace and Dialogue opowie o dialogu w sytuacjach społecznych kryzysów, a Bart Cosijn – o dialogach w szkołach,
  • sieciowania i myślenia o tym, co możemy wspólnie robić w obszarze dialogu (poświęcimy temu oddzielną sesję),
  • rozwoju i dobrej komunikacji.

Gdzie i kiedy?

Wydarzenie odbędzie się 18-19 marca 2024 r. w Warszawie (Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych, III piętro Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, przy ul. Brackiej 25).

Osobom spoza Warszawy zapewniamy jeden nocleg ze śniadaniem (18/19 marca) w pokojach dwuosobowych w Hotelu Gromada przy pl. Powstańców Warszawy 2.

Prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy w terminie do 21 lutego br. Ilość miejsc ograniczona. Osoby zarejestrowane otrzymają potwierdzenie udziału do 28 lutego br.

Szczegółowy program spotkania znajduje się na stronie https://jakrozmawiac.org.pl/spotkanie-o-dialogu/.

 

O projekcie “Jak rozmawiać?”

Projekt ma na celu (od)budowę relacji w społecznościach lokalnych poprzez stwarzanie członkom i członkiniom społeczności z różnych środowisk (baniek informacyjnych) przestrzeni do wspólnych rozmów na ważne dla nich lokalnie tematy i podnoszenie przy tej okazji ich kompetencji posługiwania się informacją.

Więcej informacji: https://jakrozmawiac.org.pl/


“Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej” to projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.