Reprezentujesz biznes?
Sprawdź, co możemy zaoferować Twojej firmie.

  • Przygotujemy i zrealizujemy projekty społeczne wpisujące się w strategię Twojej firmy. Dzięki współpracy z siecią blisko 4.000 bibliotek publicznych, a także ze szkołami i innymi instytucjami lokalnymi w całej Polsce, możemy sprawnie dotrzeć do mieszkańców małych miejscowości.
  • Pomożemy Twojej firmie prowadzić działania społeczne skierowane do bibliotek i ich użytkowników, a także do lokalnych organizacji pozarządowych. Przygotujemy atrakcyjną ofertę, pomożemy w jej promowaniu, wesprzemy w przygotowaniu materiałów edukacyjnych czy webinariów.
  • Będziemy wspierać bieżącą działalność społeczną Twojej firmy. Stawimy się na Twoich ważnych konferencjach, podzielimy naszą wiedzą i doświadczeniami.
  • Włączymy Twoją firmę w ważne wydarzenia organizowane przez naszą Fundację. Na przykład w „Sektor 3.0” - największą w Polsce konferencję dotyczącą wykorzystania technologii w działaniach społecznych. Albo w coroczny kongres bibliotek dla kilkuset bibliotekarzy z całego kraju.
  • Stworzymy Twojej firmie okazję do nawiązania dialogu z innymi naszymi partnerami. Między innymi z przedstawicielami administracji publicznej i reprezentantami innych fundacji i stowarzyszeń, z którymi mieliśmy okazję współpracować lub wspólnie prowadzić projekty.
  • Doradzimy, jak samodzielnie prowadzić działania społeczne w małych miejscowościach. Podzielimy się naszymi doświadczeniami z realizacji kompleksowych, ogólnopolskich projektów skierowanych do bibliotek publicznych i organizacji pozarządowych z małych miejscowości.

PRZYKŁADY

Od 2012 roku prowadzimy projekt Link do przyszłości, finansowany przez Microsoft. Jego cel to zachęcanie młodzieży do odkrywania, czym jest kodowanie. W warsztatach, które organizują biblioteki i inne lokalne instytucje, wzięło udział już tysiące młodych ludzi.

WIĘCEJ O LINKU DO PRZYSZŁOŚCI >

Od 2011 wspieramy firmę Funmedia, lidera branży e-learningowej w Polsce, w prowadzeniu projektów CSR. Dzięki nim w ponad 1500 bibliotekach w całej Polsce najmłodsze dzieci miały okazję uczyć się bezpłatnie angielskiego za pomocą kursu funenglish.pl.

WIĘCEJ O WSPÓŁPRACY Z FUNMEDIA >

Pracujesz w instytucji publicznej?
Zobacz, jak możemy współpracować.

  • Wesprzemy Cię w przygotowaniu i realizacji projektów skierowanych do Twoich społeczności. Dokładnie przyjrzymy się potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców, sprecyzujemy cele i zaproponujemy działania. Zadbamy o trwałość zmian.
  • Ustalimy, czy Twoja instytucja optymalnie wykorzystuje nowe technologie do realizacji strategii i polityk. Podpowiemy, jak unowocześnić działania i obniżyć ich koszty poprzez łączenie istniejących zasobów oraz wykorzystanie narzędzi cyfrowych.
  • Zaplanujemy i przeprowadzimy konsultacje społeczne. W ich organizację włączymy ważne gminne instytucje i organizacje, takie jak biblioteki, domy kultury czy szkoły. W realizację zadania zaangażujemy doświadczonych trenerów-facylitatorów, wchodzących w skład zespołu naszej Fundacji.
  • Pomożemy w określeniu misji i wizji Twojej instytucji (np. domu kultury czy biblioteki). Pomożemy w zbadaniu potrzeb mieszkańców i przygotowaniu planu działań, który spełni ich oczekiwania. Doradzimy, jak usprawnić zarządzanie, w jaki sposób zaangażować cały zespół i współpracować z partnerami lokalnymi czy realizować działania rzecznicze.

PRZYKŁADY

Od 2012 roku we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim prowadzimy projekt O finansach… w bibliotece. W setkach małych miejscowości w całej Polsce ludzie dowiadują się, w jaki sposób planować domowe wydatki, i jak mogą im w tym pomóc nowe technologie.

WIĘCEJ O PROJEKCIE O FINANSACH… W BIBLIOTECE >

We współpracy z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową zmobilizowaliśmy ponad 100 bibliotek do przeprowadzenia lokalnych debat z udziałem mieszkańców i przedstawicieli ważnych gminnych instytucji i organizacji. Zapewniliśmy im kompleksowe wsparcie – wyposażyliśmy w scenariusze, wzory ogłoszeń, listów, a członkowie zespołu Fundacji rozjechali się po całej Polsce, żeby moderować spotkania.

WIĘCEJ O DEBATACH W BIBLIOTEKACH >

Działasz w organizacji pozarządowej?
Przekonaj się, co możemy zrobić razem.

  • Wspólnie przygotujemy projekty i będziemy ubiegać się o ich finansowanie. Pracujemy w sposób partnerski: potrafimy słuchać, uwzględniamy potrzeby wszystkich stron, a równocześnie dbamy o realizację zadań i celów. W projektach możemy przyjąć rolę lidera lub partnera - w zależności od potrzeb i naszych możliwości.
  • Dołączymy do projektu przygotowanego przez Twoją organizację. Na przykład jako partner odpowiedzialny za realizację określonych działań. W szczególności tych, w które możemy włączyć biblioteki lub organizacje pozarządowe.
  • Zaangażujemy się w Twój projekt, akcję, wydarzenie. Podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, przeprowadzimy szkolenie czy webinarium.
  • Pomożemy dotrzeć z informacją o działaniach Twojej organizacji do bibliotek i lokalnych organizacji pozarządowych. Możemy wykorzystać do tego nasze portale www.biblioteki.org i www.labib.pl, biuletyn „Biblioteka: tu się dzieje!” czy media społecznościowe. Możemy też przekazać informacje przedstawicielom naszych sieci, m.in. Mobilnym Doradcom (ekspertom od nowych technologii działającym w całej Polsce) i członkom Labib (bibliotekarzom-innowatorom).

PRZYKŁADY

W 2016 roku zakończyły się „Zielone Gry” – projekt realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych, we współpracy z nami oraz z Fundacją EkoRozwoju. Celem było zainteresowanie młodych ludzi ochroną środowiska. Narzędziem – warsztaty z planszówkami organizowane przez biblioteki i ekologiczne NGOsy. Każdy partner wniósł do projektu swoje specyficzne doświadczenie: biegłość w wykorzystaniu edukacyjnych gier, wiedzę o ekologii czy – w naszym wypadku – znajomość bibliotek publicznych i ich realiów. Udało się połączyć zasoby, udał się i sam projekt!

WIĘCEJ O ZIELONYCH GRACH >

Od 2015 roku jesteśmy jednym ze współorganizatorów Nocy Bibliotek. Współpracujemy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, inicjatorem akcji, oraz z Fundacją ABCXXI. Odpowiadamy między innymi za rekrutację bibliotek, zrealizowaliśmy dla nich także edukacyjne webinaria.

WIĘCEJ O AKCJI NOC BIBLIOTEK >

Co nas wyróżnia?

  • Jako jedyna organizacja pozarządowa w Polsce mamy tak bogate doświadczenie we współpracy z siecią 4.000 bibliotek publicznych z małych miejscowości. Przeszkoliliśmy tysiące bibliotekarzy, spotykamy się z nimi na konferencjach i kongresach, jesteśmy w stałym kontakcie online. Setki razy odwiedziliśmy biblioteki we wszystkich zakątkach Polski.
  • Nasz zespół składa się z ludzi mających bardzo różnorodne doświadczenie zawodowe. Są wśród nas osoby związane od wielu lat z trzecim sektorem, jak również ludzie obeznani z pracą w dużych korporacjach i znający ich realia.
  • Potrafimy efektywnie pracować w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym. Od 2009 roku ściśle współpracujemy z przedstawicielami Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Należymy do sieci Telecentre-Europe. Mamy doświadczenie w realizacji projektów w krajach Partnerstwa Wschodniego.
  • Jesteśmy ekspertami od nowych technologii. Pokazujemy, jak wykorzystywać je w codziennych działaniach i projektach. Nie wyobrażamy sobie pracy bez nowoczesnych narzędzi i ciągłego eksperymentowania z nowymi technologicznymi rozwiązaniami.
  • Wprowadzamy rzeczywiste zmiany w społecznościach lokalnych. Dbamy o jakość i trwałość naszych działań: prowadzimy ewaluację, szukamy nowych pomysłów, uczymy się od naszych partnerów.

Zapraszamy do kontaktu

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, ul. Kopernika 17, 00-359 Warszawa, tel. 22 123 90 20, e-mail: frsi@frsi.org.pl.

Współpraca

Pracujesz w instytucji publicznej?
Zobacz, jak możemy współpracować.