Istotą projektu jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej formie gier. 175 pracowników bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski otrzymało bezpłatne planszówki „Ropa z Catanu” oraz „Władcy Doliny”, a także internetową „Grę z Klimatem” wraz ze scenariuszami, materiałami promocyjnymi oraz odpowiednim przeszkoleniem. W rezultacie organizują rozgrywki dla młodych ludzi (od gimnazjalistów po studentów), którzy zwiększają swoją wiedzę na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów. A na zakończenie projektu czeka ich Festiwal Gier Ekologicznych.
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Ekorozwoju w ramach programu PL02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, finansowanego z Funduszy EOG.
GARŚĆ DANYCH:
NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA:
- 175 pracowników bibliotek i organizacji pozarządowych wzięło udział w szkoleniach (4 dni szkoleniowe) w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie.
- Wszystkie biblioteki i organizacje uczestniczące w projekcie otrzymały gry planszowe „Ropa z Catanu”, „Władcy Doliny oraz internetową „Grę z Klimatem”.
DZIĘKI TEMU PROJEKTOWI…
Biblioteki i organizacje pozarządowe:
- wzbogacają swoją ofertę edukacyjną o ciekawe gry planszowe,
- stają jeszcze bardziej atrakcyjne dla młodych ludzi,
- wzmacniają wizerunek miejsc otwartych na podejmowanie ważnych, aktualnych tematów w angażujący, nieszablonowy sposób.
Mieszkańcy:
- mogą jeszcze ciekawiej spędzać czas – grając w gry planszowe,
- zdobywają wiedzę na temat ważnych tematów związanych z ekologią,
- lepiej rozumieją wpływ ludzi na przyrodę i wiedzą, jak chronić środowisko.
WIĘCEJ:
http://zielonegry.crs.org.pl/pl/
http://zielonegry.crs.org.pl/gdzie-zagrac/
http://zielonegry.crs.org.pl/category/blog/
https://www.facebook.com/ZieloneGry