Sektor 3.0

Sektor 3.0 to inicjatywa, dzięki której organizacje wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznie użytecznych. W rezultacie funkcjonują sprawniej, docierają do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z ICT inspirują innych do efektywniejszego działania.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację  powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 2018 roku programu został wyróżniony przez Komisję Europejską w ramach “European Digital Skills Award”!

GARŚĆ DANYCH:

 

Budżet: 5.000.000 PLN (środki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności)

Czas: od 2012 roku

Zasięg: ogólnopolski

NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA:

  • Festiwal Sektor 3.0 – największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie, które pokazuje, jak technologiczne trendy przełożyć na język praktycznych zastosowań,
  • Fundusz Sektor 3.0 – program wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę “tech for good”,
  • Szkolenia dla organizacji – bezpłatne wsparcie ekspertów (Mobilnych Doradców), którzy pomagają rozwijać kompetencje cyfrowe zespołów organizacji w całej Polsce,
  • VOD – biblioteka materiałów wideo na temat praktycznych narzędzi i inspiracji dotyczących nowych technologii i transformacji cyfrowej.

DZIĘKI TEMU PROJEKTOWI…

… zespoły organizacji społecznych otrzymują wsparcie w wykorzystywaniu nowych technologii w ich codziennych działaniach. Mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach technologicznych i korzystać z doradztwa ekspertów z całej Polski. Ponadto, dzięki projektowi powstały narzędzia internetowe do zastosowania w organizacjach, np. ułatwiające współpracę z wolontariuszami, zarządzanie mediami społecznościowymi czy wprowadzanie innowacyjnych, społecznie użytecznych usług cyfrowych.

 

“Nie wiem za wiele o technologiach, ale dzięki pomocy Mobilnego Doradcy jesteśmy bardziej rozpoznawalni w naszej lokalnej społeczności. Mam ponad 60 lat i taka pomoc jest mi i mojej organizacji niezbędna do funkcjonowania w sieci.”

Andrzej Dargacz, PTTK, Inowrocław

 

WIĘCEJ:

www.sektor3-0.pl

PROJEKT KOORDYNUJE:

Jakub Gruszecki