Sektor 3.0

Sektor 3.0 to inicjatywa, dzięki której organizacje wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznie użytecznych. W rezultacie funkcjonują sprawniej, docierają do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z ICT inspirują innych do efektywniejszego działania.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację  powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 2018 roku programu został wyróżniony przez Komisję Europejską w ramach “European Digital Skills Award“!

GARŚĆ DANYCH:

 

Budżet: 5.000.000 PLN (środki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności)

Czas: od 2012 roku

Zasięg: ogólnopolski

NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA:

  • konferencje dla łącznie ponad 5 145 osób,
  • spotkania TechKlubów dla łącznie ponad 17 900 uczestników,
  • doradztwo technologiczne dla ponad 7 420 osób świadczone lokalnie przez Mobilnych Doradców,
  • organizacja szkoleń dla przeszło 15 000 uczestników,
  • 7 technologii stworzone do wspierania działań organizacji pozarządowych.

DZIĘKI TEMU PROJEKTOWI…

 

… pracownicy organizacji społecznych otrzymują wsparcie w wykorzystaniu nowych technologii w ich codziennych działaniach. Na system wsparcia składa się sieć 100 Mobilnych Doradców, prowadzących bezpłatne szkolenia technologiczne w całym kraju, 16 TechKlubów w największych miastach w Polsce oraz bloga, na którym regularnie publikowane są praktyczne porady oraz ciekawostki technologiczne. Ponadto, dzięki projektowi powstały narzędzia internetowe dedykowane organizacjom np. ułatwiające współpracę z wolontariuszami, czy zarządzanie mediami społecznościowymi.

“Aby iść dalej musimy się rozwijać. Aby się rozwijać – musimy poznawać nowe technologie. żeby poznawać nowe technologie przychodzimy na TechKlub!”
Michał Szczęśniak, MWOPR, Chrzanów

 

“Nie wiem za wiele o technologiach, ale dzięki pomocy Mobilnego Doradcy jesteśmy bardziej rozpoznawalni w naszej lokalnej społeczności. Mam ponad 60 lat i taka pomoc jest mi i mojej organizacji niezbędna do funkcjonowania w sieci.”

Andrzej Dargacz, PTTK, Inowrocław

 

WIĘCEJ:

www.sektor3-0.pl

PROJEKT KOORDYNUJE:

Jakub Gruszecki