Zachęcamy do korzystania z platformy I-linc

I-linc to platforma wymiany wiedzy i informacji w zakresie edukacji cyfrowej, ze szczególnym naciskiem na to, jak umiejętności cyfrowe zwiększają możliwość otrzymania pracy lub założenia własnej firmy przez młodych ludzi.

Portal jest ciekawym zasobem dla trenerów, pracowników różnych instytucji i organizacji, a także dla innych osób zainteresowanych takimi tematami.

Zarejestruj się i zobacz, co ciekawego dla siebie znajdziesz na platformie: http://www.i-linc.eu/

arrow_orange Jeśli Twoja biblioteka lub organizacja realizuje przedsięwzięcia w zakresie edukacji cyfrowej, które mogą się przyczynić do tego, aby młodzi ludzie znaleźli pracę lub założyli swoją firmę – wypromuj swoje działania wśród podobnych ponad 250 organizacji z całej Europy i nawiąż z nimi współpracę! (zakładka: I-link community – stakeholder repository).

arrow_orange Jeśli szukasz inspiracji lub odpowiedzi na pytania, dołącz do którejś z grup dyskusyjnych, np. na temat umiejętności cyfrowych, maker spaces / fab labs czy trenerów przedsiębiorczości (zakładka: I-link community – communities). Możesz też założyć własną grupę dyskusyjną np. jeśli realizujesz międzynarodowy projekt i szukasz przestrzeni do wymiany informacji i dokumentów.

arrow_orange Możesz też znaleźć informacje o nowinkach w Artykułach i Opisach dobrych praktyk, a o trendach i ważnych raportach dla rozwoju edukacji cyfrowej – w sekcji „Policy Hub” (zakładka: „Resources”).

arrow_orange Jeśli organizujesz wydarzenie, o którym chcesz powiadomić międzynarodową publiczność, albo webinarium w języku angielskim, zgłoś je do kalendarza wydarzeń i-Linc.

arrow_orange Jeśli organizujesz międzynarodową kampanię, na platformie możesz mieć założoną specjalną podstronę i skorzystać z newslettera oraz mediów społecznościowych i-Linc.

Uwaga! Platforma jest prowadzona w języku angielskim, choć też dostępne są zasoby w innych językach np. hiszpańskim. Korzystanie z zasobów platformy jest bezpłatne, jednak wymaga rejestracji.

Platforma i-Link została współfinansowana z programu badań i innowacji Unii Europejskiej „Horyzont 2020” i utworzona przez partnerstwo w składzie European Schoolnet, Technische Universität Dortmund, Telefonica oraz stowarzyszenie All Digital (d. Telecentre Europe), którego Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jest członkiem. Stowarzyszenie All Digital koordynuje międzynarodową kampanię pt. „GetonlineWeek” – w Polsce znaną pod nazwą „Tydzień z internetem”.