Ruszyła rekrutacja bibliotekarzy i pracowników domów kultury do projektu „Misja: programowanie”

Zapraszamy biblioteki i domy kultury z okolic Ciechanowa do udziału w projekcie „Misja: programowanie – podregion ciechanowski”. Celem projektu jest m.in. przygotowanie bibliotekarzy i pracowników domów kultury do samodzielnego prowadzenia atrakcyjnych zajęć z programowania oraz zachęcenie ich do wprowadzania nauki kodowania do oferty instytucji, w których pracują.

W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA OFERUJEMY:

  • 4 dniowe szkolenie z nauki programowania dla pracowników bibliotek i ośrodków kultury – podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować ofertę zajęć z programowania dla swojej placówki i jak prowadzić zajęcia z kodowania dla najmłodszych;
  • materiały szkoleniowe, tj. podręcznik dotyczący tego, jak uczyć programowania oraz scenariusze zajęć z kodowania;
  • możliwość wypożyczenia sprzętu wspomagającego naukę programowania, który został przekazany szkołom w ramach projektu;
    >> Do pobrania: lista szkół biorących udział w projekcie
  • pomoc i wsparcie dla placówek chętnych założyć lokalne kluby kodowania (krótki film pokazujący działalność Lokalnego Klubu Kodowania: https://www.youtube.com/watch?v=yDTV481oXcw).

W CELU PRZYSTĄPIENIA DO PROJEKTU NALEŻY:

Grupa A

Termin:
23-24.04.2018 r. (08.00-16.00)
07-08.05.2018 r. (08.00-16.00)
Miejsce: Glinojeck
Zapisy: https://misjaprogramowaniea.evenea.pl/

Grupa B

Termin:
07-08.05.2018 r. (08.00-16.00)
21-22.05.2018 r. (08.00-16.00)
Miejsce: Gumowo
Zapisy: https://misjaprogramowanieakopia1.evenea.pl/

Grupa C

Termin:
22-23.05.2018 r. (08.00-16.00)
29-30.05.2018 r. (08.00-16.00)
Miejsce: Pułtusk
Zapisy: https://misjaprogramowaniec.evenea.pl/

Jedynym zobowiązaniem bibliotek i domów kultury w projekcie jest udostępnienie przestrzeni placówki na zajęcia z kodowania dla uczniów klas I-III. Liczba zajęć zależy od liczby nauczycieli, którzy biorą udział w projekcie z Państwa gminy. Zajęcia będą współprowadzone przez nauczycieli i trenerów programowania i nie będą wymagały użycia komputera.

Na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia br. Z jednej placówki może wziąć udział więcej niż jeden pracownik. Liczba miejsc na szkoleniach ograniczona. O uczestnictwie w szkoleniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

DO POBRANIA:

Zasady uczestnictwa bibliotekarza i pracownika domu kultury w projekcie „Misja: programowania – podregion ciechanowski”

Deklaracja uczestnictwa

 

Projekt „Misja: programowanie – podregion ciechanowski” prowadzimy wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z gminami w Ciechanowie, Glinojecku, Grudusku, Opinogórze Górnej, Naruszewie, Nowym Mieście, Sochocinie, Pułtusku, Winnicy, Bieżuniu, Lubowidzu i Żurominie.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).


WIĘCEJ INFORMACJI O MISJI: PROGRAMOWANIE > 

PROJEKT KOORDYNUJE ELŻBIETA JANKOWSKA >


MISJA_PROGRAMOWANIE_finansowanie_kolor