#PoleDziałania: projekt dla młodzieży aktywnej społecznie

Są młodzi, mieszkają na wsi, działają na rzecz innych ludzi w swoim środowisku lub dopiero chcieliby zacząć. Dla nich Fundacja Wspomagania Wsi stworzyła projekt #PoleDziałania. Jego uczestnicy wezmą udział w trzydniowym spotkaniu, podczas którego będą mogli zyskać nowe kompetencje w zakresie działalności społecznej. Program spotkania przygotują razem z organizatorami. Projekt przeznaczony dla młodzieży w wieku 16-19 lat, zamieszkującej miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia.

Zamierzamy dowiedzieć się od młodych ludzi, z jakimi problemami stykają się w swoim lokalnym środowisku i co chcieliby w nim zmienić. Później wspólnie opracujemy program warsztatów, które dostarczą wiedzy i umiejętności, jak aktywnie wcielić ich plany w życie. Inicjatywy młodzieży, które narodzą się w trakcie projektu lub po nim, będą mogły liczyć na wsparcie mentorskie z naszej strony – mówi Magdalena Kowalczyk z Fundacji Wspomagania Wsi.

Warsztaty odbędą się w dniach 13-15 października w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (woj. łódzkie). Zostaną one poprzedzone trzema dwudniowymi spotkaniami regionalnymi, które odbędą się od kwietnia do czerwca. Każdy uczestnik projektu weźmie udział w jednym z nich. W trakcie spotkań organizatorzy z pomocą moderatorów ustalą z uczestnikami obszary tematyczne i zagadnienia, którymi szczegółowo chcieliby zająć się w październiku.

Zainteresowani udziałem w projekcie powinni do 15 kwietnia wypełnić formularz, który znajduje się stronie www.fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/, oraz nagrać i przesłać do organizatorów dwa krótkie filmy, w których opowiedzą o sobie oraz przedstawią pomysł na działanie możliwe do przeprowadzenia w swojej okolicy (również do 15 kwietnia).

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/

Kontakt dla mediów: Magdalena Kowalczyk, mkowalczyk@fww.pl, tel.: 516 607 368

Patroni medialni projektu

PoleDzialania_patroni

 

Fundacja Wspomagania Wsi (FWW) wspiera rozwój terenów wiejskich, w tym inicjatyw gospodarczych, społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi i małych miast. Fundacja prowadzi również szereg programów poświęconych edukacji liderów organizacji wiejskich.
Więcej na www.fundacjawspomaganiawsi.pl