Zespół

zarząd

 • jacek-krolikowski19

  Specjalizuję się w metodologii szkoleń i zarządzania projektami. Mam doświadczenie pracy w instytucjach publicznych (Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli) i organizacjach pozarządowych (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej). Jako ekspert Rady Europy uczestniczyłem w programach realizowanych przez tę organizację w latach 1995 – 2005, głównie na Bałkanach. Od 2005 działałem jako niezależny ekspert, świadcząc usługi w zakresie analiz i badań społecznych, opracowywania projektów, szkoleń i zarządzania projektami dla firm, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. W latach 2006 – 2008 zarządzałem dużymi projektami szkoleniowymi realizowanymi przez UNDP i Delegację Komisji Europejskiej dla służby cywilnej w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji. Od 2008 roku kierowałem działaniami szkoleniowymi realizowanymi przez FRSI w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. W 2013 roku zostałem wiceprezesem fundacji.

  JACEK KRÓLIKOWSKI

  Prezes Zarządu

  698 680 357, 22 123 90 31

  jacek.krolikowski@frsi.org.pl

zespół

 • PATRYK_BETCHER

  Od 2013 roku pracuję w programie Sektor 3.0. Zajmuję się organizacją od strony administracyjnej i logistycznej Festiwalu Sektora 3.0: technologicznej konferencji dla NGO. Nadzoruję także funkcjonowanie portalu informacyjnego technologie.ngo.pl, a ponadto zajmuję się realizacją Funduszu Innowacji – konkursu grantowego, którego celem jest wytworzenie nowych technologii dla organizacji pozarządowych. Angażuję się w działania promocyjne pomagając przy tworzeniu grafik i projektów, stale próbuję też usprawniać swoje działania poprzez wykorzystywanie przydatnych w pracy (i nie tylko) narzędzi internetowych. Uwielbiam urządzenia mobilne – dzięki nim nigdy nie tracę czasu będąc w ruchu.

  Patryk Betcher

  specjalista programu Sektor 3.0

  793 139 272

  patryk.betcher@frsi.org.pl

 • MICHAL_BIELICKI_2016

  Jestem specjalistą w programie Sektor 3.0 od 2012 roku. Aktualnie w jego ramach zajmuję się koordynacją ogólnopolskiej sieci Mobilnych Doradców. Współorganizuję w zespole festiwal Sektor 3.0 – największe wydarzenie dla organizacji non profit w Polsce. Zajmuję się również organizacją seminariów, szkoleń i zjazdów w ramach programu. Pasjonuję się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi – w szczególności mediami społecznościowymi i wdrażaniem technologii w organizacjach. Chętnie opowiadam o nich podczas różnego rodzaju wystąpień, konferencji czy warsztatów. Jestem uzależniony od Internetu i aplikacji mobilnych. Do tego kocham robić selfie oraz kopać i oglądać piłkę.

  Michał Bielicki

  specjalista programu Sektor 3.0

  502 601 703, 22 123 90 28

  michal.bielicki@frsi.org.pl

 • Gosia_Chaberek

  Od kilku lat sukcesywnie buduję doświadczenie w sektorze organizacji pozarządowych obsługując projekty od strony finansowej. Skutecznie projektuję, obsługuję i rozliczam pozyskiwane dotacje. Pracowałam w zespołach projektów unijnych oraz dotacji celowych prowadzonych zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Swoją pracę cenię za dynamikę charakterystyczną dla projektów oraz nieustanne okazje do nauki i wyciągania wniosków ze swoich działań. Po pracy moją wielką pasją są słodkie wypieki, a od czasu do czasu śpiewam też w gronie znajomych muzyków.

  Małgorzata Chaberek

  Specjalistka ds. rozliczeń

  22 123 90 38

  malgorzata.chaberek@frsi.org.pl

 • Barbara_Janiak

  Moja dotychczasowa, ponad 20-letnia kariera zawodowa związana była z biznesem, gdzie jako kontroler finansowy zdobyłam szerokie doświadczenie w dziedzinie zarządzania finansami, analizy finansowej, planowania budżetów, oceny efektywności przedsięwzięć oraz pracy w projektach międzynarodowych. Do sektora organizacji pozarządowych dołączyłam w 2018 roku, gdzie przyciągnęła mnie chęć zmiany profilu działalności. W FRSI zajmuję się nadzorem nad finansami fundacji,  w tym budżetowaniem, planowaniem przepływów pieniężnych, kontrolą rozliczeń dotacji. W mojej pracy lubię różnorodność, możliwość ciągłego rozwoju oraz pracę przy ciekawych projektach.

  Barbara Janiak

  Główny specjalista ds. finansów

  22 123 90 26, 722 002 316

  barbara.janiak@frsi.org.pl

 • Monika_Goszcz

  8Jako absolwentka studiów zarówno technicznych, jak i biznesowych, staram się wspierać projekty, które pomagają wdrażać nowe technologie w codziennym życiu ludzi, zespołów i instytucji. Posiadam doświadczenie w sektorze IT, konsultingu strategicznym, a także w organizacjach pozarządowych, takich jak Fundacja NANONET, Klub Astronomiczny Almukantarat i Fundacja Perspektywy.
  W projekcie Sektor 3.0 tworzę Obserwatorium Technologicznym, czyli usprawniam procesy zarządzania wiedzą, obserwuję globalne trendy i gromadzę dobre praktyki w dziedzinie Tech4Good. Wspieram też projekty sieci Mobilnych Doradców, Techklubów oraz projektów akceleracyjnych Funduszu Sektora 3.0.

  Monika Goszcz

  koordynatorka Obserwatorium Technologicznego Sektora 3.0

  606 587 420

  monika.goszcz@frsi.org.pl

 • ELA_DYDAK

  Od blisko 20 lat jestem związana z organizacjami pozarządowymi, najpierw jako wolontariuszka dla Amnesty International, potem jako pracowniczka Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, a następnie – od 2008 roku – Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w zespole realizującym Program Rozwoju Bibliotek. Mam duże doświadczenie w pisaniu wniosków projektowych do instytucji polskich i zagranicznych, w tym w ramach funduszy europejskich (i przede wszystkim tym się zajmuję w ramach Fundacji). Chętnie wspieram organizacje, biblioteki i grupy mieszkańców w wymyślaniu projektów i pisaniu wniosków o dotacje. Fascynuje mnie ukonkretnianie pomysłów i przekładanie ich na działania. Lubię także prowadzić szkolenia.

  Elżbieta Dydak

  koordynatorka projektów i fundraisingu

  722 002 013, 22 123 90 25

  elzbieta.dydak@frsi.org.pl

 • ELA_JANKOWSKA

  Prowadzę biuro Fundacji i wspieram organizacyjnie zespół w jego codziennej pracy. Dbam o to, aby FRSI było wzorem nowoczesnej i sprawnej organizacji. Miejscem działającym w oparciu o nowe technologie, ale z poszanowaniem środowiska, przyjaznym pracownikom i partnerom. Doświadczenie zawodowe i obywatelską wrażliwość budowałam w samorządzie lokalnym, instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych we Francji i w Polsce. W wolnych chwilach gram w teatrze amatorskim i szyję sukienki. Od czasu do czasu próbuję zrobić coś niemożliwego.

  Elżbieta Jankowska

  główna specjalistka ds. administracji

  722 003 352, 22 123 90 20

  elzbieta.jankowska@frsi.org.pl

 • AGNIESZKA_KARWOWSKA_FRSI

  Zajmuję się stroną finansową FRSI, a w szczególności księgowością i sprawami kadrowo-płacowymi. Mam doświadczenie w sporządzaniu raportów finansowych, skonsolidowanych sprawozdań finansowych grup kapitałowych, audycie projektów finansowanych ze środków publicznych oraz doradztwie podatkowym. Ponadto jako biegły rewident uczestniczyłam w badaniach sprawozdań finansowych podmiotów zarówno z sektora trzeciego, jak i przedsiębiorstw prywatnych.

  Agnieszka Karwowska

  główna księgowa

  22 123 90 26

  agnieszka.karwowska@frsi.org.pl

 • IWONA_KOLOSEK_2

  Współtworzę projekt „Link do przyszłości”. Codziennie komunikuję się z organizatorami działań i partnerami projektu, dbam o logistykę spotkań, tworzę materiały wykorzystywane na warsztatach, prowadzę webinaria. Angażuję się również w kampanie związane z tematyką e-kompetencji (np. Tydzień z Internetem, Godzina Kodowania). W projekcie „Strefy Innowacji” wspieram działania komunikacyjne. Koordynuję organizację debat społecznych w bibliotekach w ramach przedsięwzięcia „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”. Współpracę z FRSI rozpoczęłam od wolontariatu w trakcie I Kongresu Bibliotek Publicznych, co roku z wielką radością wspieram to wydarzenie organizując pracę wolontariuszy.

  Iwona Kolosek

  specjalistka ds. projektów

  722 002 311

  iwona.kolosek@frsi.org.pl

 • AGNIESZKA_KOSZOWSKA

  Jestem redaktorką serwisu www.biblioteki.org i biuletynu „Biblioteka: tu się dzieje!”, zajmuję się mediami społecznościowymi i komunikacją z bibliotekami, prowadzę webinaria, wspieram realizację projektów międzynarodowych FRSI, projektów e-learningowych oraz popularyzujących naukę kodowania. Od początku mojej drogi zawodowej jestem związana z bibliotekami. Interesują mnie obszary działań bibliotek łączące w sobie aktywność społeczną, nieformalną edukację, kreatywność i nowe technologie. Piszę, bloguję i prezentuję o kreatywnych przestrzeniach w bibliotece (makerspace), bibliotekach jako miejscach nieformalnej edukacji, nowych trendach i usługach. Moja pasja to druk 3D i fotografia cyfrowa.

  Agnieszka Koszowska

  redaktorka portalu www.biblioteki.org

  722 002 019, 22 123 90 33

  agnieszka.koszowska@frsi.org.pl

 • Gosia_Makowska

  Podobno po iberystyce robi się same ciekawe rzeczy, choć rzadko związane z wykształceniem – ja 16 lat temu związałam się z organizacją pozarządową: Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej. Do 2017 r. zajmowałam się tam współpracą samorządów z NGO, programami wyrównywania szans edukacyjnych na terenach wiejskich, rozwojem kadr samorządów.
  Od 2018 r. pracuję w FRSI – zajmuję się projektami współfinansowanymi ze środków UE: wspieram, zarządzam, rozliczam, walczę z biurokracją unijną. Zarządzanie projektami to moja specjalność, ale też szkolę, doradzam, piszę projekty i raporty, opracowuję materiały szkoleniowe. Prywatnie jestem molem książkowym. Jak tylko się da, zwiedzam świat, żegluję. Byle dalej od cywilizacji…

  Małgorzata Makowska

  koordynatorka projektów

  729 002 332, 22 123 90 33

  malgorzata.makowska@frsi.org.pl

 • EWA_MARCINIAK_2

  Jestem radcą prawnym, studia prawnicze ukończyłam na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Następnie kształciłam się w Podyplomowym Studium Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w zakresie zagadnień związanych z ochroną danych osobowych i informacji niejawnych. Interesuję się szeroko rozumianym prawem własności intelektualnej, prawem nowych technologii oraz kwestiami związanymi z prawem do prywatności, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony wizerunku. Z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego współpracuję od 2013 roku.

  Ewa Marciniak-Mikulewicz

  radca prawny

  22 123 90 26

  ewa.marciniak@frsi.org.pl

 • KASIA_MORAWSKA-2

  Moja przygoda z trzecim sektorem trwa już 20 lat. Od 2009 roku w FRSI współpracuję najczęściej z bibliotekami – w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Koordynuję projekt „O finansach… w bibliotece” i projekty współpracy rozwojowej w Gruzji, Mołdawii i Ukrainie. Wcześniej miałam okazję pracować zarówno z organizacjami pozarządowymi jak i samorządem. Piszę projekty. Jestem trenerką facylitacji. Prowadzę webinaria. Edukacja nieformalna, przez całe życie i współpraca na rzecz rozwoju, zwłaszcza z wykorzystaniem nowych technologii w komunikacji i kształceniu, to dziedziny, które najbardziej mnie interesują. Jestem entuzjastką podróży – rzeczywistych i w świecie książek, historii starożytnej i fotografii.

  Katarzyna Morawska

  koordynatorka projektów

  601 421 097, 22 123 90 29

  katarzyna.morawska@frsi.org.pl

 • BOGNA_MROZOWSKA

  Dużą radość sprawia mi wymyślanie i realizowanie kolejnych projektów dla bibliotek i ich lokalnych partnerów. Szczególnie ważny i ciekawy jest dla mnie wątek tworzenia w bibliotece przestrzeni do dialogu międzykulturowego i przeciwdziałania dyskryminacji (koordynowałam projekt „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur” i współorganizowałam ogólnopolski kongres bibliotek „Włącz różnorodność!”). Współpracuję również z grupą wyjątkowych dyrektorek i dyrektorów bibliotek – absolwentów programu „Kieruj w dobrym stylu”. Lubię spotykać się z odbiorcami naszych działań – przede wszystkim na żywo (podczas konferencji, szkoleń czy wizyt studyjnych), ale też online (uwielbiam prowadzić webinaria!).

  Bogna Mrozowska

  koordynatorka projektów

  722 002 115, 22 123 90 25

  bogna.mrozowska@frsi.org.pl

 • Magda_Ramos2

  16Wszystko zaczęło się w 2003 r. Na początku był wolontariat. To właśnie wtedy przekonałam się, że zawodowo będę związana z organizacjami pozarządowymi. Miałam okazję pracować przy projektach dużych i małych, finansowanych ze środków krajowych i europejskich. W FRSI jestem zaangażowana w projekty: „Misja programowanie – podregion ciechanowski” i „E-mocni”. Robię wszystko, by rozliczenia tych grantów miały wydatki tylko kwalifikowalne. Staram się nadać stronie finansowej projektów ludzką twarz. Cenię sobie: możliwość dzielenia się wiedzą, czerpania z doświadczeń innych, współpracę z ludźmi. Wolę słuchać, niż mówić.

  Magdalena Ramos-Smul

  specjalistka ds. rozliczeń

  22 123 90 26

  magdalena.ramos@frsi.org.pl

 • joanna_szymanska

  Pracę zawodową zaczynałam w klasycznym biznesie, ale od kilkunastu lat jestem zawodowo związana z III sektorem. Na co dzień zajmuje się wspieraniem komunikacji w organizacjach. W swojej pracy każdego dnia widzę, ile dobrych, sensowych rzeczy robią organizacje pozarządowe i staram się je wspierać w szukaniu sposobu, by o tym mówić ciekawie i angażująco. Od wielu lat współpracuję z sektorem ekonomii społecznej, od niedawana angażuje się też w inkubowanie innowacji społecznych, wykorzystując przy tym moją wiedzę o procesie projektowania produktów i usług. W FRSI wspieram działania promocyjne projektu e-Mocni. Szukając najlepszych sposób dotarcia do mieszkańców i mieszkanek 100 gmin w całej Polsce i zachęcenia ich do udziału w szkleniach podnoszących ich kompetencje cyfrowe.

  Joanna Szymańska

  specjalistka ds. komunikacji

  22 123 90 25

  joanna.szymanska@frsi.org.pl

 • KAROLINA_WALECKA

  Jestem asystentką programów Sektor 3.0 oraz Link do Przyszłości. Jako kobieca część zespołu Sektora zajmuję się bazami danych oraz bieżącymi sprawami w obrębie Mobilnych Doradców, TechKlubów oraz festiwalu Sektor 3.0. Program Link do Przyszłości wspieram od strony organizacyjnej. Od 6 lat działam aktywnie w sektorze pozarządowym, co daje mi wielką satysfakcję. Ciągle szukam aplikacji mobilnych, które ułatwiają mi życie i pracę. Uwielbiam teatr, podróże, książki Stephena Kinga i grę na PlayStation. Można mnie znaleźć w sieci na Facebook, Twitter, Instagram i Snapchat.

  Karolina Walecka

  asystentka programu Sektor 3.0 i Link do przyszłości

  722 003 601

  karolina.walecka@frsi.org.pl

 • JOANNA_WCISLO

  Lubię ludzi, technologie z ludzką twarzą i niecodzienne sytuacje, a taki właśnie jest każdy dzień pracy w Fundacji. Jako koordynatorka i trenerka towarzyszę ludziom w momentach zmiany. Sama też rozwijam się nieustannie, ostatnio w dziedzinie coachingu. Sieciuję grupy, łączę pomysły i daję wsparcie. Wierzę, że warto rozmawiać, wspólnie poszukiwać rozwiązań i zmieniać otoczenie tak, jak robimy to w koordynowanych przeze mnie „Strefach Innowacji” . Niespokojny ze mnie duch, nieustannie w podróży.

  Joanna Wcisło

  koordynatorka projektów

  722 003 152

  joanna.wcislo@frsi.org.pl

 • MARTYNA_WOROPINSKA_2

  Wspieram online&offline społeczność LABiB – ogólnopolską sieć liderów świata bibliotecznego – rozwijając portal www.labib.pl i koordynując funkcjonowanie sieci. W ramach Programu Rozwoju Bibliotek współtworzyłam ofertę organizacji pozarządowych dla bibliotek, która otwierała je na nowe funkcje w społecznościach lokalnych. Jestem autorką projektu „Scenariusze przyszłości bibliotek”. Chętnie eksperymentuję z nowymi technologiami i podejmuję nowe wyzwania, nie tylko nowotechnologiczne. Lubię czuć, że to co robię ma społeczny sens. Interesują mnie tematy zmiany społecznej, społecznego tworzenia przestrzeni publicznej i strategicznego myślenia o przyszłości, w szczególności w obszarze kultury.

  Martyna Woropińska

  rozwijam online & offline społeczność LABiB

  502 333 734

  martyna.woropinska@frsi.org.pl

 • Andrzej_Zawieracz_sm

  Współtworzę projekt „Link do przyszłości”, w którym wspieramy młodych ludzi z małych miejscowości w nauce kodowania i planowaniu swojej kariery z wykorzystaniem możliwości, jakie stwarzają nowe technologie. Dbam o komunikację z organizatorami działań i partnerami projektu. Zajmuję się organizacją i logistyką wydarzeń. Udzielam wsparcia w obsłudze sprzętu oraz nadzoruję jego wypożyczanie. W orbicie moich zainteresowań centralne miejsce zajmuje muzyka, lubię gdy sztuka zyskuje dzięki możliwościom, jakie zapewniają nowe rozwiązania technologiczne.

  Andrzej Zawieracz

  asystent projektu Link do przyszłości

  795 667 800

  andrzej.zawieracz@frsi.org.pl

POWRÓT DO STRONY O NAS