„NGOsowo? Międzynarodowo!”. Warsztat w „Warsztacie” już 20 czerwca

Pracujesz w organizacji pozarządowej? Myślisz o realizacji międzynarodowego projektu, ale nie wiesz od czego zacząć? Skąd wziąć partnerów? Gdzie szukać funduszy? 20 czerwca zapraszamy do „Warsztatu” na Placu Konstytucji w Warszawie. Podzielimy się naszymi wskazówkami, pomysłami i inspiracjami z projektu Erasmus + „YourKite”. I nie będzie to spotkanie gadających głów – stawiamy na interakcję i praktyczne zadania.

Uwaga: ze względu na formułę warsztatową, liczba miejsc jest ograniczona do 25. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się pod tym linkiem: https://186736-1.evenea.pl/.

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Warsztat jest finansowany ze środków Erasmus+.

Podczas spotkania dowiesz się:

  • Jakie korzyści może odnieść organizacja, a także jej przedstawiciele, dzięki realizacji międzynarodowego projektu? Czego może się nauczyć? Jakie kompetencje zespołu wzmocnić?
  • Z jakimi wyzwaniami wiąże się prowadzenie międzynarodowych projektów? Jak sobie z nimi radzić?
  • Co dzięki projektom międzynarodowym mogą zyskać zaangażowani w nie ludzie?
  • Jak stawiać pierwsze kroki? W jaki sposób znaleźć partnerów międzynarodowych? Gdzie szukać funduszy?
  • Jak nowe technologie mogą ułatwić realizację projektu i współpracę z partnerami z różnych krajów? Kiedy i do czego warto używać Slacka, Basecampa czy Asany? A kiedy wystarczy nam stary dobry Skype?

Kim są organizatorzy?

Warsztat „NGOsowo? Międzynarodowo!” organizuje Fundacja Aktywnych Inicjatyw Rozwoju (FAIR) oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – czyli partnerzy w projekcie „YourKite” Erasmus +, odpowiedzialni za jego realizację wspólnie z organizacjami z Rumunii i Norwegii. W ramach projektu udało się przeprowadzić szereg szkoleń, dzięki którym młodzi ludzie zdobyli kompetencje do prowadzenia zajęć dla młodzieży w następujących obszarach: metodologia trenerska, wolontariat, przedsiębiorczość, doradztwo zawodowe i komunikacja wizualna. Opracowane zostały także kursy e-learningowe oraz podręcznik. Więcej informacji na stronie www.yourkite.org.

Program

14.00 – 14.30 Rejestracja, powitalna kawa
14.30 – 15.45 Część I: korzyści i wyzwania w projektach międzynarodowych
15.45 – 16.00 Przerwa
16.00 – 17.30 Część II: pozyskiwanie funduszy, korzyści z realizacji, nowe technologie w projektach międzynarodowych
17.15 – 17.30 Podsumowanie, poczęstunek

Więcej informacji:

Urszula Puchalska (Fundacja Aktywnych Inicjatyw Rozwoju): puchalskau@gmail.com
Małgorzata Dąbrowska (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego): malgorzata.dabrowska@frsi.org.pl